Eyüboğlu'ndan Haberler
KAPAT

Eyüboğlu Eğitim Kurumları Çamlıca Kampüsü’nde düzenlenen XV. Uluslararası TOK Konferansı (Theory of Knowledge - Bilgi Kuramı) farklı ülkelerden gelen IB DİPLOMA PROGRAMI öğrencilerini buluşturdu.
06 Kasım 2017 Pazartesi

Eyüboğlu XI. Uluslararası TOK Konferansı (Theory of Knowledge-Bilgi Kuramı) bu yıl da farklı ülkelerden genç öğrencileri bir araya getirdi. Çamlıca Kampüsü’nde düzenlenen konferans iki gün sürdü. “Gerçek Nedir ?” temasıyla düzenlenen konferansa Hollanda, Azerbaycan ve Türkiye’den Uluslararası Bakalorya (IB) Diploma Programı öğrencileri katıldı.

Konferansın ilk gününde, öğrenciler kişisel bakış açılarının ve tecrübelerinin bilgiyi edinme yollarını nasıl etkilediğini tartıştılar. İkinci gününde ise eş zamanlı sunumlar yaptılar. Sunumlarında çeşitli küresel sorunları ele alan öğrenciler, bu sorunları etik, değerler, bireysel farklılık ve kültürel farklılık açısından incelediler.

PARALEL EVRENLER GERÇEK Mİ ?

Konferansa Hollanda’dan katılan UWC Maastricht öğrencileri, günümüzde çok tartışılan “Paralel Evrenler” konusuna farklı bakış açılarıyla yaklaşarak bu yıl ki TOK Konferansı teması altında Paralel Evrenlerin “gerçekliğini” tartıştılar.

GENETİK MÜHENDİSLİĞİ VE ETİK DEĞERLER

Azerbaycan, Khazar University Dünya School öğrencileri, günümüzde genetik mühendisliğinde elde edilen başarılı çalışmaları etik değerler açısından ele aldılar.

Google Deep Mind ve BİLGİNİN DOĞASI

Bilgi edinme ve üretime ilişkin bilginin doğasının sorgulandığı sunumda, Şişli Terakki Lisesi öğrencileri dünyadaki AI teknolojisini geliştirerek doğal bilimler, matematik, insan bilimleri ve epistemoloji arasındaki bağlantıları kurdular.

SANAT, ALGI VE GÜZELLİK

Bir sanat eserinin bireyler tarafından algılanmasında nörobilimin rolü, tarih boyunca değişen güzellik kavramında kültürler arası farklılıklar, etik kuralların sanatın özgünlüğüne etkileri konferanstaki en ilgi çekici sunumlardan yalnızca birkaçıydı.

Eyüboğlu'ndan Haberler
Basında Eyüboğlu
Ödüllerimiz ve Başarılarımız
Geleneksel Etkinliklerimiz
Yayınlarımız

Dosyaları görüntüleyemiyorsanız lütfen aşağıdaki linke tıklayarak gerekli Adobe Reader versiyonunu yükledikten sonra tekrar deneyiniz.