Eyüboğlu'ndan Haberler
KAPAT

Öğrencilerimizin makaleleri NASA’nın web sitesinde yayınlandı!
11 Haziran 2020 Perşembe

Her yıl NASA tarafından tüm dünyada lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen düzenlen ve ülkemizde de kurumumuz danışmanı Prof. Dr. Talat Saygaç önderliğinde Türkiye ayağını organize ettiğimiz “Bir Günlük Bilim İnsanı (Scientist for a Day) Makale Yarışması’nın bu yılki konusu; “Uranüs’ün uydusu Miranda, Neptün’ün uydusu Triton ve Plüton’un uydusu Charon’u inceleyerek, başka bir uzay aracıyla bu inanılmaz uydulardan hangisine gidilip, daha fazla bilgi edinilmelidir?” idi. Yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından birçok lise öğrencisi katıldı ve finale kalan on beş makale çeşitli üniversitelerdeki akademisyenlerden oluşan bir kurul tarafından değerlendirildi.

Okulumuz öğrencilerinden finalist Damla Erceber’i ve NASA’nın web sitesinde yayınlanmak üzere seçilen beş makaleden ikisini yazan öğrencilerimiz Aylin Akınal, Roy Erzurumluoğlu ve Melodi Sıla Bozkaya’yı başarılarından dolayı tebrik ederiz.

Makalelerimizin yayınlandığı NASA linkleri:

Melodi Sıla Bozkaya
https://solarsystem.nasa.gov/scientist-for-a-day/winners/2019-20-turkey-3/

Aylin Akınal ve Roy Erzurumluoğlu
https://solarsystem.nasa.gov/scientist-for-a-day/winners/2019-20-turkey-5/

Eyüboğlu'ndan Haberler
Basında Eyüboğlu
Ödüllerimiz ve Başarılarımız
Geleneksel Etkinliklerimiz
Yayınlarımız
İndirdiğiniz dosyaları görüntüleyemiyorsanız lütfen aşağıdaki linke tıklayarak gerekli Adobe Reader versiyonunu yükledikten sonra tekrar deneyiniz.