Eyüboğlu'ndan Haberler
KAPAT

30.Eyüboğlu Beyaz Fil Uluslararası Satranç Turnuvası
7 Mart 2022 Pazartesi

1000’e Yakın katılımcı, 6 ülke, 29 farklı il, 13 master oyuncu ve 165 Okul Türkiye’de bir eğitim kurumu tarafından 30 yıldır düzenlenen ilk ve en büyük turnuva olma özelliği taşıyan 30.Eyüboğlu Beyaz Fil Uluslararası Satranç Turnuvası 4-5-6 Mart 2022 tarihlerinde Eyüboğlu Eğitim Kurumları Çamlıca Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

2019 yılından itibaren uluslararası olarak gerçekleşen satranç turnuvasına bu yıl rekor bir sayıyla 165 okul katıldı ve 1000’e yakın öğrenci mücadele etti. Turnuvada katılımcılar Elite, U18, U16, U14, U12, U10 ve U8 olmak üzere 6 farklı kategoride yarıştılar.6 yaştan 70 yaşa kadar katılımcıların olduğu Elite kategorisinde farklı yaş grupları karşı karşıya mücadele etti. Problem çözme, zihni disipline etme, bilgi üretme gibi zihinsel özellikleri kazandırmak ve öğrencilerimizin karşısındakine saygılı olma, paylaşma, rekabet etme, farklı bakış açılarını kabullenme gibi kişisel ve toplumsal değerlerini güçlendirmeyi hedefleyen ve 3 gün süren turnuvaya dayanışma ve arkadaşlık hakim oldu. Turnuva sonrasında, 6 farklı kategoride hem takım hem de bireysel olarak dereceye giren okullar ve öğrenciler Eyüboğlu Hall’ de düzenlenen tören ile ödüllerini aldılar. Ayrıca bazı sporcular turnuvamızda kazandıkları puanlarla, uluslararası arenada master seviyesine ulaştılar. 1998 yılında müfredatında satranç dersine yer veren ilk Türk eğitim kurumu olan Eyüboğlu Eğitim Kurumları, Beyaz Fil Uluslararası Satranç Turnuvası ile öğrencilerine satrancı sevdirmeye devam edecek.

Eyüboğlu'ndan Haberler
Basında Eyüboğlu
Ödüllerimiz ve Başarılarımız
Geleneksel Etkinliklerimiz
Yayınlarımız
İndirdiğiniz dosyaları görüntüleyemiyorsanız lütfen aşağıdaki linke tıklayarak gerekli Adobe Reader versiyonunu yükledikten sonra tekrar deneyiniz.