Eyüboğlu'ndan Haberler
KAPAT

16. Kariyer Günü
9 Mart 2022 Çarşamba

Gençlerin Meslek Seçimlerine Işık Tutuyor Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nın 2006’dan bugüne düzenlediği Kariyer Günleri 9 Mart 2022’de kurumun Çamlıca Kampüsü’nde gerçekleşti.

Farklı mesleklerden 24 değerli konuşmacıyı, 5 farklı oturumla, Eyüboğlu Koleji ve Burçak Eyüboğlu Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileriyle buluşturan etkinlik büyük ilgi gördü. Öğrencilere, akademik eğilimleri ve ilgi alanları doğrultusunda potansiyellerini en iyi şekilde kullanabilecekleri ve severek yapacakları meslekleri seçmelerine olanak tanımak amacıyla düzenlenen Kariyer Günü’nde konuklar eğitim hayatlarını, kariyer yolculuklarını, meslekleri ile ilgili deneyimlerini ve başarı öykülerini paylaştı.

Öğrencilerin belirlediği, işletme/yöneticilik, dijital oyun tasarımı, diş hekimliği, uluslararası ilişkiler, sahne sanatları, bilgisayar mühendisliği, e-ticaret/uluslararası ticaret, moda tasarım, yapay zeka-veri mühendisliği, iktisat/finans/bankacılık, makine mühendisliği, iç mimarlık, girişimcilik, tıp, hukuk, psikoloji, mimarlık, yazılım mühendisliği, endüstri mühendisliği, yazılımcılık, reklamcılık halkla ilişkiler, sinema-tv, moleküler biyoloji ve genetik alanlarında uzman katılımcılar öğrencilerle buluştu.

Açış konuşmasını Reysaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven’in yaptığı, Beyaz Fırın Genel Müdürü Nathalie Stoyanof Suda ve Siemens Healthineers Türkiye Genel Müdürü Enis Sonemel’in söyleşi ile yer aldığı Kariyer Günü’nde, Oyuncu ve Prodüktör Engin Altan Düzyatan, GittiGidiyor Pazarlama İletişimi Müdürü Melike Güleli, Revo Capital Kurucu Ortağı Cenk Bayrakdar, İTÜ Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Bülent Cerit, Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi Dr. Damla Bayraktar Aksel, Fortes Mühendislik A.Ş. Teknik Müdürü Sadık Hazar Şaybak, Atölye A Mimarlık’tan mimar Ayhan Geveli ve Rıdvan Ferah, Koç Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. İ. Halil Kavaklı, Özyeğin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hasan Sözer, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Bilgisayar Mühendisi Prof. Dr. Abdül Halim Zaim, Kardiyovasküler Cerrah Doç. Dr. Arzu Antal, Toros & Partners’dan İç Mimar Derya Toros, Diş Hekimi Gülay Durmuş gibi pek çok önemli isim öğrencilere seslendi. Öğrenciler iş dünyasının farklı alanlarından gelen profesyonellerin kariyer yolculuklarını dinleme ve onlara sorularını yöneltme imkanı buldular. Konuşmacılar ise, lise öğrencileriyle bir araya gelmekten büyük heyecan duyduklarını ve etkinliğin hem kendileri hem de öğrenciler açısından güzel bir imkan ve şans olduğunu söyleyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Eyüboğlu'ndan Haberler
Basında Eyüboğlu
Ödüllerimiz ve Başarılarımız
Geleneksel Etkinliklerimiz
Yayınlarımız
İndirdiğiniz dosyaları görüntüleyemiyorsanız lütfen aşağıdaki linke tıklayarak gerekli Adobe Reader versiyonunu yükledikten sonra tekrar deneyiniz.