EYUBOGLU.K12.TR HABERLER GALERİ VİDEOLAR EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ YAYINLAR İLETİŞİM /   ENGLISH
  20. VELİ SEMPOZYUMU 16 EKİM 2021 CUMARTESİ  
Hakkında
Açış Konuşmacısı
Program
Değerlendirme
Açış Konuşması : 10:00 - 11:00
Konuşmacı : DOÇ. DR. MARİLENA Z. LEANA – TAŞCILAR
Konu : "DEĞİŞİYORUZ"
Sunum : http://www.eyuboglu.k12.tr/20_veli_sempozyumu

ARA / 11:00-11:15

1. OTURUM 11:15-11:55
ÇOCUKLARA KONULAN SINIRLAR, GELİŞİMLERİNİ SINIRLAR MI?
Pandemide özellikle karantina sürecinde, evde aile bireyleri arasındaki sınırların belirsizleştiği, yeniden inşa edildiği ya da tamamen ortadan kalktığı dönemlerden geçtik. Böyle bir dönemden sonra “sınır koymak” ya da “sınırını çizmek” kelimeleri bazılarımıza “çok sert” bazılarımıza ise “olmazsa olmaz” gelebilir. Toplumlar için de önemli olan sınırlar konusunu, bu sunumda aslında küçük bir toplumu oluşturan ailenin içinde; anne, baba ve çocuk arasında ele alacağız. Bununla birlikte çocuklar için sınırların önemini, anne-babalar için sınır koymanın zorluklarını ve sınır koymanın getirdiklerini birlikte düşüneceğiz.
BİR AİLEDE ÇATIŞMA YAŞANMAMASI SAĞLIKLI MIDIR?
Pandemi sürecinin hayatımıza girmesiyle bir yandan aniden ve zorunlu olarak değişen hayat düzenlerimize uyum sağlamaya çalışmak, bir yandan da fiziksel ve psikolojik sağlığımızı korumaya çalışmanın anne-baba-çocuk arasındaki ilişkilere yansımalarını değerlendireceğiz. Yaşanılan sorunlar karşısında değişime uyum sağlamak, etkin çözümler üretmek, duygusal iyi oluşumuzu desteklemek konularında konuşurken, sizler de kendi aile ilişkilerinizi düşünmek ve değerlendirmek için fırsat bulacaksınız.
BENİMLE OYNAR MISIN?
Üniversitede Prof. Dr. Haluk Yavuzer’in ‘Çocuk ve Oyun’ içerikli dersini, bu dersi alan hiçbir öğrenci unutmaz. O derse giren her öğrenci oyunun çocuk dünyasındaki ve gelişimindeki gizli gücünü bilir. Hiçbir şey oyun oynayan bir çocuk kadar doğal olamaz. Bebekler doğar, büyür ve kendisine sürekli bakım veren kişinin kucağından oyun oynamaya başlayarak ayrılır. İnsanları diğer canlılardan ayıran en temel özellik, yaratıcılık, esneklik ve uyum yetenekleridir. Serbest ve yapılandırılmamış oyun, tam da bu alanları geliştiren ve teşvik eden faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Serbest oyun oynayarak büyümüş bir çocuk, ileride yaşayabileceği problem ve zorluklara nasıl uyum ve esneklik göstereceği bilgisini bilinçsizce öğrenmiş olur. İşin en güzel kısmı da, oyunun sürekli ve her yaş için sürdürülebilir oluşudur. Bu oturumdan sonra eve gidip çocuklarınıza sormak isteyeceksiniz: “Benimle Oynar Mısın?”
EYÜBOĞLU'NDA IB DiPLOMA PROGRAMI
Uluslararası Diploma Programı uluslararası anlayış ve saygı yolu ile sorgulayan, bilgili, daha iyi ve huzurlu bir dünya oluşturmaya yardımcı olacak ilgili genç insanlar yetiştirmeyi hedefler. Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nda uygulanan programlar; aktif, tutkulu ve yaşam boyu öğrenen ve diğer insanların farklı bakış açılarının da doğru olabileceğini anlayan genç insanlar yetiştirmeyi cesaretlendirir. Öğrenciler birbiri ile bağlantılı, geniş, dengeli ve bir kavrama dayalı eğitim programında dersler arası bağlantı kurabilir ve öğrendiklerini kendi dünyalarına aktarabilirler. Küresel sorunların derinleştiği günümüzde IB eğitiminin önemini bu sunumla sizlere aktarmayı hedefliyoruz.
Anaokulu İlkokul Ortaokul Tüm Seviyeler
BURÇE TULPAR
Psikolojik Danışman
ELİF HAZAL YILMAZ
Psikolojik Danışman
SILA ISIYEL
Psikolojik Danışman
OĞUZ GÜNENÇ
IB DP ve IB CAS Koordinatörü
https://meet.google.com/htv-hbaa-cqi https://meet.google.com/yfb-yhnm-ksr https://meet.google.com/gvx-cqpv-bop https://meet.google.com/iqp-aqxc-dag
Conference Hall
Fen Lisesi Giriş Kat
Ortak Alan
Çamlıca İlkokul 1. Kat
Conference Room
Çamlıca İlkokul 5. Kat
Eyüboğlu Hall

ARA / 11:55-12:10

2. OTURUM 12:10-12:50
ÇOCUĞUM YETERİ KADAR GÜÇLÜ MÜ?
Çocuklarımızı karşılaştıkları her olumsuz duruma karşı korumaya, hatta yapabiliyorsak böyle durumların oluşmasına bile engel olmaya çalışıyoruz. Ancak, yetişkin olarak bizler biliyoruz ki, biz ne kadar korumaya çalışsak da, çocuklarımız aldıkları her yeni yaşla birlikte başka bir zorlukla karşılaşacaklar. Tüm dünya olarak baş etmek zorunda kaldığımız pandemi, yangın, deprem gibi doğal afetler de bunun bir örneğidir. Peki, çocuklar oluşturduğumuz bu koruma kalkanının dışına çıkmaya hazır mı? Hem dış dünya hem de kendi bireysel yaşantılarında yaşadıkları zorlukları sağlıklı şekilde karşılayabilmeleri için onları hazırlayabildik mi? Bu sunumda, çocukların karşılaşabilecekleri tüm durumlarda psikolojik sağlamlıklarını nasıl koruyabileceğimizi yani onları hayata hazırlamak için yapabileceklerimizi sizlerle paylaşacağım.
ERGEN ANNE BABASI OLMAK
Ergenlik bir olgunlaşma evresidir. Çocukluk ile yetişkinlik arasında yer alan fiziksel ve psikolojik bir geçiş dönemidir, kişileri yetişkinlik rollerine hazırlar. Hazırlık sürecinde kendi değişimlerini anlamlandırmaya çalışan ergen ile küçük çocuğunun büyüyüp bir birey haline dönüştüğünü gören ebeveyn arasında gerilimler yaşanması olasıdır. Ergenlik döneminin özelliklerin bilmek ve anlamak sağlıklı ilişkiler kurmak için oldukça önemlidir. Ergen ile olan ilişkimize katkı sağlamak için sunumumuzda ergenlik dönemindeki değişimleri ele alacağız.
KARİYER PLANLAMA ANAHTARI
Öğrenci için kariyer planlama sürecinde doğru üniversite ve bölüm seçiminin ardından uygun mesleği bulmak en önemli adımdır. Dünyanın ve toplumların hızla değiştiği, teknolojinin bu kadar hızlı ilerlediği bir dönemde meslek grupları da değişmektedir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak gelecekte güncelliğini koruyacak, insana ve topluma fayda sağlayacak alanlara yönelmelerini, bu alanlarda çalışarak kariyerlerini anlamlı kılacak bir tercih yapmalarını sağlamak için sizleri Kariyer Planlama Anahtarlarını paylaşacağım sunuma davet ediyorum.
YURT DIŞI ÜNİVERSİTE DANIŞMANLIĞI
Yükseköğrenimine, yurt dışında devam etmek isteyen öğrenciler için birçok ülkede farklı okul ve program seçenekleri karşılarına çıkacaktır ancak doğru ülke, okul ve program kararını vermek kadar sahip olduğumuz diplomanın yurt dışında başvuru yapılan üniversiteler tarafından nasıl karşılandığı da tercihlerimiz de önem kazanıyor. Bu sunumda doğru ülke ve üniversite seçimi amacıyla ülkelerin eğitim sistemlerine genel olarak değinirken Türk Lise Diploması ve IB diplomasının üniversiteler tarafından nasıl değerlendirildiği konusunda da örnekler bulabilirsiniz. Sunum sayesinde bu süreçteki kararsızlığın ve zaman kaybının azaltılması ve en uygun seçeneğin hangisi olabileceği konusunda sağlıklı ve doğru bilgiye ulaşılması hedeflenmektedir.
Anaokulu Ortaokul Lise Tüm Seviyeler
FATMA BAŞAR ÇELİK
Psikolojik Danışman
MERVE BÜŞRA BAŞALİ
Psikolojik Danışman
TAYFUN AKAY
Psikolojk Danışman
OLCAY ERTEN
Yurt Dışı Yükseköğrenim Danışmanı
https://meet.google.com/htv-hbaa-cqi https://meet.google.com/yfb-yhnm-ksr https://meet.google.com/gvx-cqpv-bop https://meet.google.com/iqp-aqxc-dag
Conference Hall
Fen Lisesi Giriş Kat
Ortak Alan
Çamlıca İlkokul 1. Kat
Conference Room
Çamlıca İlkokul 5. Kat
Eyüboğlu Hall
Copyright © 2009 Eyüboğlu Eğitim Kurumları - Esenevler Mahallesi Dr. Rüstem Eyüboğlu Sokak No:8 34762 Ümraniye İstanbul
Tel: 0216 522 12 12    E-Posta: eyuboglu@eyuboglu.k12.tr